kkk
blank

Kadir Alkan

22 yıllık kuaför Kadir Alkan, mesleğini teknolojiyle birleştirerek günümüz koşullarına uyum sağladı. Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu olan Alkan, lisede de bilişim okuduğunu ifade ederek yol ayrımında olduğu zaman dede mesleği olan kuaförlüğü seçtiğini ve daha sonra kuaförlük ile bilişimi entegre ettiğini ifade etti.

MÜŞTERİLERE BÜYÜK KOLAYLIK

Alkan’ın geliştirdiği “Kadir Alkan Hair Artist” uygulamasını telefonuna yükleyen müşteriler kullanıcı adı ve şifrelerini yazarak aplikasyona giriş yapıyor. Ardından müşteriler randevu menüsü üzerinden haftanın hangi günü ve saatinde boşluk olduğuna bakarak kendilerine uygun saate randevu alıyor.

CMC Cat Mondiale Dünya 2’inciliğini elde eden Türk Milli Takımının da üyesi olan Kadir Alkan, uygulama sayesinde müşterilerinin sıra beklemeden, kendilerine uygun zamanlarda işlemlerini yaptırdığını ifade etti. Ayrıca yaptıkları üyelik sistemi ile müşterilerin nakit para ödemeden yükledikleri paralar ile oluşan kumbara sisteminden ödemesini rahatça gerçekleştirdikleri dile getirildi. Alkan, “İnsanlar nasıl kağıt paraya değer vermeye başladıysa şimdi bitcoin’e değer vermeye başladılar. Bitcoin’e verilen bu değer üzerinden yola çıkarak Türkiye’de ilk kez bitcoinle ödeme alacağımız uygulamayı geliştireceğiz.” dedi.

blank

ANATOMİK SAÇ KESİMİ

Türkiye’de ilk kez Anatomik saç kesimini başlattığını ifade eden Alkan, “Kişinin kafa şekline en uygun traşa karar vererek anatomik kesim yapıyoruz. Anatomik kesimde en önemli aşama yapay zekadır. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle akıllı telefonlar yüz şeklini tanıma konusunda oldukça ilerlediler. Bu uygulamalar sayesinde mobil uygulama üzerinden kişiye en uygun anatomik saç kesimine karar vereceğiz” dedi.

DEDEMİN İDEALİNİ DÜNYA MEYDANLARINA TAŞIDIM

Dedesinin köy berberi olduğu için köy meydanlarında saç kestiğini dile getiren Alkan, Dünyanın önemli meydanlarında Türk bayrağını göğsümüzde taşıyarak saç kesimi yaptık. Özellikle o bölgede yaşayan Türk kardeşlerimizin yoğun ilgisi vardı diyerek dünya meydanlarında saç kesen böyle biri daha olmadığının altını çizdi.

blank

 

Türkiye’de mesleki tecrübesini sağlıklı koşullarda üreteceği ürünleriyle hem ülkemizde hem de dünyada kullandırmayı hedefleyen Alkan bayilikler vereceğini sözlerine ekledi. 22 yıllık kuaför olan Kadir Alkan’ın Ankara’da erkek ve kadınlara hizmet veren kuaförü bulunurken ayrıca Londra, Amsterdam gibi dünyanın sembol şehirlerinde kuaförler açmak için görüşmeleri sürdürdüğü öğrenildi.