Kadir Alkan Kimdir?

1982 yılı İstanbul doğumlu, 12 yaşındayken 1935 yılında dedesi ile başlayıp, babasıyla devam eden kuaförlük serüveninin sürdürmüş ama aynı zamanda eğitim hayatına devam etmiştir.

Sonucunda Kocaeli Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniv. işletme Fakültelerini bitirmiştir. Eğitim hayatında bir dönüm noktası belirleyip dede mesleği kuaförlük üzerine rotasını çizip bu işi de eğitimli, donanımlı bir şekilde yapmayı öngörmüştür.

Bu düşünce akabinde, Schwarzkopf akademi de kesim, renklendirme ve ürün eğitimlerini bitirdikten sonra uluslararası eğitim kurumları olan Tony&Guy, Vidal sassoon, ve Pivot Point gibi markaların Türkiye eğitmenlerinden eğitim kariyerini devam ettirmiştir.

Kadir Alkan 2015 yılında Cmc Cat Mondialle üyesi olarak show ve organizasyonlarda bulunmuş Türk miili takımı üyesi olup İtalya’dan Dünya İkinciliğini Türkiye’ye getirmiştir.

Kendisi de seminer ve eğitim vermeye başlamıştır. Halen İstanbul’un en gözde ilçelerinden Sultanahmet’te bulunan bay&bayan salonunda müşterilerine hizmet vermektedir.