kkk
blank

Anatomik Saç Kesimi

ANATOMİK SAÇ KESİMİ NEDİR?

Anatomik saç kesimi bir saç modeli değildir öncelikle bundan bahsetmek gereklidir. Anatomik saç kesimi Kadir Alkan tarafından bulunan, kuaförlerin misafirlerinin istedikleri saç modellerinin kafa ve yüz kemiklerinin altın oran kuralıyla hesaplanmasıyla, istenilen saç modelinin kişilere özel bir saç modeli haline gelmesine imkan veren bir methoddur.

1-Anatomik saç kesimini nasıl buldunuz?

2015 yılında ikiz müşterilerimin saç renginden, saç kalınlığı, ensesindeki dönüğe kadar aynı olduğunu ama yatış pozisyonlarından olsa gerek kafa kemiklerinin bire bir aynı olmadığını gördüm. Bu da yaptığım saç kesiminin ikisinin de aynı şekilde kullanamadığını fark etmemle başladı. Kafa kemiklerini öğrenip kişilerin kemiklerine göre saç kesimlerini altın oranlarını yansıtacak şekilde tasarlamaya başladım sonra bunu yüz şekilleriyle eşleştirerek devam ettim. İnsanlar kişiye özel olan bu işlemden çok etkilendiler ve adeta fenomen bir işlem oldu. İsim bulma ihtiyacı doğdu kişinin kafa anatomisiyle alakalı olduğundan bu methoda Anatomik Saç Kesimi ismini verdim. Sonrasında telif,marka patent ve domain işlemlerini tamamlayıp binlerce meslektaşımıza bu methodu öğretip telifi ücretsiz vererek bugünlere getirdik.

2-Neden Anatomik Saç Kesimi ?

Anatomik saç kesimi bir lüks değil ihtiyaçtır. Çünkü doğru bir saç kesimi ile görünüşünüzü büyük ölçüde değiştirebilirsiniz. Tek düze ezber saç kesimlerinden sıkılmış misafirlerimiz için işte tam da bu noktada anatomik saç kesimi bize doğru bir method sunarak herkese aynı ölçüde uygulanan saç kesimini ortadan kaldırarak çok daha profesyonel bir şekilde kişinin kafa ve yüz şekline uygun şekilde yapılan kişiye özel saç kesimini ön plana çıkarıyor.

3-Anatomik saç kesimini kimler yapabilir?

Anatomik saç kesimini Kadir Alkan’ın meslektaşları için yaptığı seminer ve workshoplarda methodunu öğrenen kuaförler Kadir Alkan’dan telif haklarını ücretsiz alarak salonlarında profesyonelce uygulayabilmektedirler. www.anatomiksackesimi.com un da amacı bu kuaförleri bu methodu uygulatmak isteyen bilinçli müşterilerle ücretsiz buluşturmak amacıyla yapılmıştır.