kkk
blank

Kadir Alkan

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Ergenlik döneminden itibaren erkeklerin başından dertlerden biri olan sakal, ilerleyen zamanlarda seyrekliği ile sıkıntı yaratabilir. Estetik açıdan birçok erkek sakal çıkarma yöntemleri deneyerek gür sakallara sahip olmak isteyebilir.

Her insanın sakal yapısı ve gürlüğü tıpkı saçlar gibi farklıdır. Bu farklılıkların giderilmesi için gerekli olan bitkisel destek ve tedavi yöntemleri, cilt sorunları olduğunda çok daha büyük bir öneme sahiptir. Cilt sorunları nedeniyle sakallarda eksiklik ve köselik gibi birçok problem estetik açıdan kaygılara yol açar. Kalıtsal nedenler ya da cilt hastalıkları gibi birçok sebebi olan sakal sorunları 17-20 yaş arasında belirlenir. 20 yaşından sonra sakallar son halini alır ve tedavi için bu yaş beklenir.

20 yaş sonrasında halen sakal çıkmıyorsa bir uzmana başvurmak uygun olacaktır. Bu dönemde sakalların ne şekilde çıkacağı belli olur ve sorunsuz bir şekilde sakal uzatmak mümkün olmuyorsa sakal ekimi gibi seçeneklerin değerlendirilmesi söz konusu olabilir. Ancak öncelikle sakalın neden çıkmadığı daha sonra da sakal çıkarma yöntemleri araştırılır.

Sakal Tipleri

Genel olarak erkeklerde görülen sakal tipleri, 3 çeşittir. Bu grubun karışımı olan ve bazı hastalıkları nedeniyle yüzünün belli bir bölgesinde sakal çıkmayanlar için durum biraz daha zordur. Çünkü estetik bir kaygı, hatta psikolojik rahatsızlıklar söz konusu olduğunda ciddi özgüven sorunları bu eksiklikler nedeniyle görülebilir. Bu 2 farklı sakal tipini incelemek gerekirse gür ve köse sakal tipleri olduğunu biliyoruz. Bu tiplere göre insanların genetik özellikleriyle ilgili sakal oluşumu bulunmaktadır.

Gür Sakal

Gür sakala sahip olan kişiler, genelde sakallarının hızlı uzadığından dert yanar. Hızlı uzayan ve gür olan sakallar sürekli tıraş olmayı gerektirir ve yanlış tıraş hatalara neden olabilir. Gür sakallarından rahatsızlık duyan birçok erkek vardır. Özellikle iş gereği tıraş olması zorunlu olan kişiler için bu sorun ciddi bir problemdir. Gür sakal yapısı genetik özelliklerle oluşur ve kişinin eğer gerekiyorsa lazer epilasyonla sakallarını seyreltmesi mülkün olabilir.

Köse Sakal

Erkekte sakal çıkmaması durumu köse sakal olarak adlandırılır. Bu durumda hormonların eksikliği söz konusu olabilir. İlgili tedavinin yapılması için bazı tetkikler yapılır ve tedavi sonucunda sakalın çıkması mümkün olabilir. Halen mümkün olmuyorsa sakal ekimi yöntemi tercih edilebilir. Sakal ekimi ile çözüm bulunabilen köse sakal durumu da genetik yapıyla ilgilidir.

Sakal Kıran

Sakal kıran genelde stresten kaynaklandığı düşünülen bir sorundur. Genelde saç kıranla aynı belirtiler söz konusudur ve birçok uygulamada sarımsak kullanılarak saçların ya da sakalların yeniden çıkması beklenir. Her koşulda öncelikle dermatologlara danışmak gerekmektedir. Aksi halde sakalların yeniden çıkması için bilinçsiz yapılan uygulamalar sonuç vermeyebilir.

Badem Yağıyla Sakal Çıkarma

Badem yağıyla sakal çıkarma yöntemi, sakalların gürleşesi için tercih edilir. Her gün düzenli olarak kullanılan badem yağının sakalların uzamasında yardımcı olduğu bilinir. Ancak birçok kişi bu uygulamayı düzenli olarak yapmaz ve sakalların çıkması söz konusu olmaz.

Sarımsakla Sakal Çıkarma

Tıpta etkisinin kanıtlanmamasına rağmen en çok uygulanan sarımsakla sakal çıkarma yöntemi genelde etkilidir. Sarımsak ikiye bölünerek yüze sürüldüğünde uygulamadan 1 ay sonra ilk tüylerin belirmesi söz konusu olur. Bilinen en etkili sakal çıkarma yöntemleri sarımsakla yapılan uygulamalardır.

Sakal İçin Ürünler

Sakal çıkartma konusunda bir çok doğal yöntem olduğu gibi tamamen doğal maddelerden oluşan bakım onarım ürünleride mevcuttur. Kadir Alkan Store adresinde bulabileceğiniz sakal serumları ile henüz çıkmamış olan sakallarınız veya seyrek sakallarınızı arttırmak için kök hücre canlandırıcı sakal serumunu kullanabilirsiniz.

Belirli bir yaşa gelip hala sakalı çıkmayan veya sağlıklı bir şekilde sakallarını hızlı olarak uzatmak isteyenler için güzel bir çözüm sunan bu ürün %100 olarak doğal şekilde hazırlanmıştır.

instagram üzerinden Kadir Alkan Store veya 05322976636  whatsapp hattından ulaşarak ürünü temin edebilirsiniz.

 

 

 

Sakal Ektirmek

Sakalsızlık sorunu hormonal desteklerle çözülmezse kesin bir tedavi için sakal ekimi tercih edilir. Sakal ektirmek günümüzde oldukça basit bir uygulama haline gelmiştir. Ancak sakal ekiminde en iyi çözümün bulunması için donör olarak alınacak bölgenin iyi seçilmesi gerekir. Bu seçimin yapıldığında saç ekimindeki gibi bir süreç izlenir.

Sakalın gereksiz kısmındaki kökler alınıp, sakal. Olmayan bölgelere ekim yapılır Mesela elmacık kemiği üzerindeki kıllar alınır ve yoğun olması istenen bölgeye ekilir. Hiçbir iz kalmadan kullanılan sakal ekimi yöntemi sakal çıkarma yöntemleri arasında en etkili olandır. Eğer köselik durumu varsa, bu durumda enseden alınan saç kökleriyle ekim yapılarak oldukça belirgin sonuçlar ortaya çıkabilir. Sakal ekiminden sonra ortaya çıkan sakallar, 4-8 ay sonra kalıcı olarak çıkmaya başlar.

Sonuçtan memnun olan birçok kişi iki yıl içinde kılların kalitesini artması ile daha tatmin edici bir sonuçla karşılaşır. Sakal ve bıyık ekiminde 15 günden sonra makasla kısaltma başlayabilir.

Sakal Bakımı Nasıl Olmalı?

Sakal bakımının olması için öncelikle kişinin sakal tercihinin belirlenmesi gerekmektedir. Sakal yapısı özellikle sakal çeşitleri söz konusu olduğunda uygulanacak bakım şekli de değişecektir. Saç bakımında gerekli olan süreçlerin izlenmesi nasılsa sakal bakımı da aynı şekilde olmalıdır.

Sakalların yıkanması, taranması ve düzenli olarak kısaltılması oldukça önemlidir. Sağlıklı bir sakal yapısı için gerekli olan her türlü bitkisel destek sağlanabilir. Özellikle sakalların düzenli olarak taranması ve kesilmesi gibi her banyoda şampuanlanması da önemlidir. Günlük kir ve alerjenleri saçlar gibi sakallar da çeker. Sakalların rutin bakım için hazır hale gelmesi bakım açısından oldukça önemlidir.