kkk
blank

Kadir Alkan

2021 Sakal Modelleri

2021 Sakal Modelleri

Yeni yıldaki moda akımlarından her zaman kadınlar nasibini alsa da erkekler de modayı yakından takip ediyor. Erkekler için de 2021 sakal modelleri ve saç modelleri dikkat çekiyor ve tarz yakalamak isteyenler için ideal olan sakal modelleri de erkeklerin yüz şekline göre değişmektedir.

Sakalı olan erkekler zaman zaman bu tarzın belirlenmesi için farklı tasarımlara imza atan ünlülerden destek alabiliyor. İnce dudaklı erkeklerin kurtarıcısı olan sakallar kalın dudaklı erkekler için de bir güç simgesi olabiliyor. Sakallı görmeye alışık olduğumuz birçok kişi, kısa süre içinde sakal modellerini değiştirerek sakalsız olmaya başlayabiliyor.

Her zaman sakal ve bıyık kullanan erkekler için 2021 sakal modelleri ünlülerin tarzlarından esinlenerek hazırlandı ve siz de kendi yüz şeklinize göre bu modellerden birini tercih ederek farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

Kurt Adam Sakalı

Kurt adam sakalında kullanılan model favorilerden başlayarak tüm çene boyunca uzatılır. Bıyıklarla birleşen sakallar, çok uzun olmadan uçlarından kesilir ama yüzde genelde favori çizgisi olmadan kullanılır. Yuvarlak ve kare yüz şekilleri için uygun olan bu sakal modelini uzatarak da kullanabilirsiniz. Hugh Jackman genelde bu sakal tipini kullanıyor.

Drake Tarzı

Tüm yüz şekilleri için kullanılan bu sakal şeklinde sakallar 3 numara uzunluğunda ve favorilerden ince bir şekilde başlayarak çene bölgesini kapsıyor. Elmacık kemiklerinde sakal olmuyor ve çenede de kısa sakal tipi kullanılıyor.

Aaron Taylor Tarzı Sakal

Ülkemize de sık görülen bu sakal, yuvarlak ve kare yüz şekilleri için ideal. Bu şekilde kullanılan sakal da kurt adam sakalına benziyor ama daha uzun olan çene kısmı uzatılıyor. Bıyıklar da oldukça belirgin olarak tercih ediliyor.

Karizma Sakalı

Kısa bir bıyık ve sadece çenede bulunan sakal şeklini Robert Downey Jr da görebilirsiniz. İş adamları ve liderlerde bu sakal tipi oldukça popüler 2021 sakal modelleri arasında sakalı az olanlar için oldukça ideal bir model.

Halit Ergenç Tarzı

Oğlunun sakalsız görmediği Halit Ergenç tarzı sakal da bu sezonun modaları arasında. Özellikle oval ve kare yüz şekilleri için önerilen sakal, Vatanım Sensin’de görülebilir.

Johnny Depp Tarzı

Dar çeneli olanlar için 2021’in moda sakal modeli olan bu tarzda bir bıyık ve çenede keçi sakal şeklinde sakal kullanılıyor. Ayrıca cücük sakal adı verilen alt dudağın alt kısmındaki sakal da bu tarzı tamamlayan sakal modelleri arasında yer alıyor.

70’ler Tarzı

İnce dudakların favori sakal şekli olan James Franco’nun 70’ler bıyığı sade ve etkileyici tarzıyla yine moda olacak. Dudakların ortasından başlayan bıyıklar kenara doğru uzarken çenede de hafif sakal bırakılabilir.

Marjinal Tarz

Marjinal takılanlar için bıyıkla favorinin birleştiği sakal stili tercih edilebilir. Scott Disick tarzı sakal olan bu modelde özellikle değişik bir stil tercih edenler için ideal bir saç modeliyle birlikle bu sakal çeşidi kullanılabilir.

Di Caprio Tarzı

Yakışıklı aktör Leonardo DiCaprio tarzında sakal da oldukça dikkat çekici bir model olarak tercih edilebilir. Kare ve oval yüzler gibi kalp şeklindeki yüzlerde de tercih edilen bu sakal çeşidi ile sakallarınız ve bıyıklarınız derli toplu olarak tercih edilebilir.

Sakalsız Stil

Sakal tercih etmeyenler için kullanılan sinek kaydı tıraş seçeceği de oldukça popüler olacak. Sakalsız gezmem diyenler için uygun olmayan ama sakal sevmeyenler için rahat bir tercih olan bu stil, artık George Clooney tarzı sakal olarak biliniyor.

Erkek modasında saç kadar önemli olan sakal modelleri de kişinin yüz şekline göre tercih edilmektedir. Genelde çene ve dudak bölgesi sorunlu olan kişilerin tercih ettiği sakal kesimleri de yüz şeklini oval hale getirmek için kullanılır. 2021 sakal modelleri için tercih edilen birçok farklı sakal tıraşı sizin kendinizi nasıl iyi hissedeceğinize ve sakal kesiminize göre değişecek.

Birçok erkek sakal tıraşı konusunda hataya yer vermeyecek seçimler yaparak kuaförlerin yolunu tutsa da sakal bakım isteyen bir stildir ve düzenli olarak kesilmesi, taranması şarttır. Aksi halde hijyen sorunlarına neden olabilir. Mesleğinize göre sakal seçiminiz hijyeni etkilemeyecek şekilde olmalıdır.

Sakal Bakımı Nasıl Olmalı?

Sakallar da saçlar gibi temizlenmeye ihtiyaç duyan bölgelerdir. Arındırıcı şampuan kullanılarak sakalların temizlenmesi, taranması ve uzadıkça kesilmesi şarttır. Sakalların düzenli olarak kesilmesi gerekmeyen modellerin dahi belli aralıklarla kısaltılması sağlık açısından oldukça önemlidir.

Sigara kullananlar için sakalların sararması söz konusu olabilir. Bu yüzde sakal bakımında dikkat edilmesi gereken hususlardan olan sigara kullanımı, hijyen açısından negatif bir durumdur. Sakala sinen kötü koku ve sararmalar hoş olmayan görüntülere neden olabilir.

Ayrıca Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalı? makalemizi inceleyerek yine bu konu ile alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz.