kkk
blank

Kadir Alkan

blank

ERKEK SAÇ TASARIMINDA NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR?

Saç kesimi yüzünüze anlam ve ifade katan önemli bir unsurdur. Tüm mizacı değiştirebilir, istemediğiniz bir görünüm verebilir. Bunun için de bu işi gerçek anlamda bilen usta kişilerin yapması gereken bir işlemdir.

Özellikle bu konu erkeklerde daha hassas ve önemlidir. Neden diyecek olursanız; erkeklerin makyajı saçı ve modelidir. Saçlarımız bizi yansıtır, çoğu zaman tarzımız hakkında da bir fikir verebilir. Kadın için de erkek için de büyük önem taşır. Kısa saçlı kişilerin, saç kesimine daha özenli davranılması gerektiğinin altını çizelim. Bazı kişilerin saçları daha uzun sürede uzayabildiği için, kişi görünümünden memnuniyetsiz olabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için, her detayı ile saç kesiminin yüz şekli ve hatlarına göre planlanması, en önemlisi de kişinin iyice istediğinden emin olması durumunda işleme başlanmalıdır.

 

SAÇ KESİMİNDE ÖNEMLİ İPUÇLARI

Tarzınıza uygun ve sizi tam olarak yansıtacak modelleri seçmeniz daha doğru olur. Burada asıl iş, sizi gerçekten anlayan ve ne isteyip ne istemediğinizi bilen biri tarafından saçlarınızın kesilmesidir. Bir de diğer önemli nokta; deneyimine güvendiğiniz kuaför veya berberin danışmanlığında kesim işleminin devam etmesidir.

Bazı müşteriler peruk yardımıyla kendilerine gidebilecek kesimi önceden belirleyerek istenmeyen sonuçlar meydana gelmesini önleyebilmektedirler.

Model seçimi,  boyunuzun uzunluğundan, fiziki yapınızdan ve yüz hattınızdan sizi ifade eden her dinamiğe uygun olarak belirlenmelidir.

Yüz şekliniz küçük ise, mutlaka yüzünüzü ortaya çıkaran kesim modelini kullanmalısınız. Büyük ve kemikli yüz hatlarına sahipseniz de saçların üst kısımlarının daha yoğun olduğu orta uzunlukta saç modellerini tercih edebilirsiniz.

 

Bu bilgilerin dışında her zaman trend olan saç modelleri mevcuttur. Çok tercih edilen ve zamansız olarak tabir ettiğimiz modellerden bazıları, klasik kısa saç modeli, dalgalı akışkan saç modeli, undercut saç modeli, skinfade kesim saç modelidir.