kkk
blank

Kadir Alkan

2023 TREND ERKEK SAÇ MODELLERİ

Kısa saç kullanım bakımından her zaman erkekler için tercih edilen bir model olmuştur. Kısa saç modelinin popüler olmasının en önemli nedeni, farklı modelleri deneyimlemek için olanak tanımasıdır. Ayrıca saçlarınızın kısa olması demek hep aynı tarzda olacaksınız anlamına gelmez. Bir erkeğin en önemli aksesuarı saçlarıdır. Hangi yaşta olursa olsun trend ve dinamik bir erkek saç modeli görünümü anında değiştirir. Bazı zamansız erkek saçı modelleri her dönem farklı tarzlarla yeniden yorumlanarak karşımıza çıkmaktadır. Erkek saç modelleri kısıtlı gibi gelse de birçok kesim ve saç boyu ile çokça modeller yaratılabilir. Önümüzdeki 2023 yılının en trend erkek saç modellerini birlikte inceleyelim.

ÜÇ NUMARA SAÇ MODELİ

Eskimeyen ve her zaman erkeklerin en çok tercih ettiği saç kesimidir. Oval ve dikdörtgen erkek yüz şekline sahipseniz, bu saç modeli çok iyi görünecektir. Klasik tarzından ödün vermeyen ama karizmatik de görünmek isteyen erkekler bu saç kesiminden vazgeçemezler. Erkek saç modeli denilince akla ilk gelen model desek yalan olmaz. Çoğunluk da Üç Numara Saç Modelini yüzüne yakıştırır. Farklı olmayayım ama iyi de durayım diyenlerdenseniz Üç Numara Saç tam size göre.

KISA DALGALI ERKEK SAÇ MODELİ

Kısa Dalgalı Erkek Saçı, saç hacminin daha kalın ve yoğun görünmesini sağlayacağı gibi, doğal saçların da daha kolay şekillenmesine izin verir. Üst kısımda saçınızın uzun hali, yan ve alt kısımlar da ise kısa halini kullanabilirsiniz. Bu erkek saçı modeli kullanım bakımından yaygın olup, istediğiniz saç şekline kavuşmanıza da yardımcı olur. Özellikle doğal saç kullanıyorsanız azıcık bir hareketle daha hacimli ve sağlıklı erkek saçı görünümü çok uzak değil.

KISA DAĞINIK ERKEK SAÇ MODELİ

Kısa dağınık erkek saç modelinin en havalı ve çekici yanı; hiç uğraşılmamış bir görünüm vermesidir. Kısa dağınık saç modeli, doğal dokulu saçlarda en iyi sonucu verir. Karizmatik görünmek isteyenlerin başvuracağı en etkili saç kesim modelidir. Spor ve bohem bir tarzınız var ise sizinle çok bütünleşecek bir Erkek Saç Modelidir. Aynı zamanda takım elbisenin içinde de bu model ile birlikte çok karizmatik ve dikkat çekici görünebilirsiniz. Erkekler için çok pratik olan bu modelin diğer bir avantajı da fazla zaman harcamadan kolayca doğal saçlarda şekil alabilmesidir.

 

GERİYE TARANMIŞ ERKEK SAÇ MODELİ

Geriye taranmış saç modeli, farklı uzunluklarda olabileceği gibi farklı dokulu saçlarda da erkeksi görünüm verir. Klasik, spor veya casual tarzda erkeklerde sıkça gördüğümüz Erkek Saç Modelidir. Saçların geriye taranmış olması yüzün ön planda olmasını sağlar. Kendine güvenen erkeklerin saç modeli de diyebiliriz. Yaşı daha genç olan erkeklerin daha çok tercih ettiği saç modeli olup, yumuşak veya sert yüz hatlarına sahip erkekler için de tam tersi ifade kazandırır.

 

 

TOPUZ SAÇ MODELİ

Man Bun modeli olarak da bilinen bu model, uzun saçlı erkeklerin her dönem kullandığı ve bazı yüz hatlarında çok seksi görünüm veren bir modeldir. İddialı ve bir o kadar da salaş bir Erkek Saç Modeli olan Topuz Saç Modeli, yoğun ve dalgalı saçlarda kendini daha çok belli eder. Kurumsal hayatta da tarzından ödün vermeyen bir erkek iseniz; Topuz Saç Modelinizle herkesi arkanızdan baktırabilirsiniz. Daha güçlü bir ifade katan, bu Erkek Saç Modeli uzun saçlarından vazgeçmeyenler için en iyi ideal model.

 

MOHAWK SAÇ MODELİ

Kızıldereli saç modeli olarak da bilinen model, sıra dışı ve cesur bir modeldir. Uzun bir erkek yüz şekline ve farklı bir tarza sahipseniz bu modeli denemek sizin için en kolayı. Yanları sıfır, üstü de daha fazla tutarak modern görünüm elde edebilirsiniz. Tüm gözler üzerimde olsun diyorsanız, en dikkat çekici Erkek Saç Modellerinden olan Mohawk Saç Modeli alışılmışın dışında giyim tarzı olan erkeklerin de tercihi. Bakımı zor olsa da bundan keyif alarak kullandığınızda herkes işin sırrını size soracak.

 

Kadir Alkan, Z Kuşağı için 10 Saç Modeli Önerisini anlatıyor.