kkk
blank

Kadir Alkan

blank

FARKLI YÜZ TİPLERİNE GÖRE ORTA UZUNLUKTA ERKEK SAÇ MODELLERİ

Yüz şekillerine göre saç kesimini belirlemek hem daha canlı hem de olduğunuz gibi görünmenizi sağlar. Saç modeli ne kadar güncel veya beğenilen bir model olursa olsun; burada önemli olan yüzünüzle sağladığı uyumdur. Çok karizmatik bir yüzü olduğundan daha az çekici de gösterebileceği için, Erkek Saç Modelini belirlerken her zaman yüz hatlarını önceliği kabul etmelidir. Bazen bize güzel ve orantılı gelen bir görünüm doğru olmayabilir. Bunun için nasıl kesileceğine karar vermeden önce saç danışmanınıza yüz şekliniz için en ideal olan modeli belirlemesi için fırsat verin. Orta uzunluğa sahip erkekler için en ideal erkek saç modelleri şu şekildedir;

KIVIRCIK ERKEK SAÇ MODELİ
Oval yüz şekline sahip bir erkekseniz kıvırcık saç modeli tam size göre. Özellikle genç erkeklerin daha çok tercih ettiği kıvırcık saç modeli çocuksu bir ifade katabileceği gibi güçlü bir görünüm de kazandırabilir. Bu model saçlar fazla uğraş gerektirmediği için sadece saç şekillendirici köpüklerden yardım alıp saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Yoğun kıvırcık değilse hacim vermek için önce köpük uygulayıp son adım olarak da sabitleyici sprey kullanabilirsiniz.

ORTA BOY ERKEK SAÇ MODELİ
En çok tercih edilen erkek saç modeli orta uzunlukta kullanılan modeldir. Bu saç stilinin kullanımı çok kolaydır. Fakat uzun yüz şekline sahip erkeklerin yüzünü daha uzun göstereceğinden küçük yüz hatlarına sahip olanların tercih etmesi daha iyi görünüm verir. Erkek ideal saç boyu olarak nitelendirilen Orta Boy Erkek Saç Modeli, yine her giyim tarzı ile uyan, karizmatik ve canlı ifadeler için tercih edilmesi çok yaygındır.

DÜZ VE UZUN ERKEK SAÇ MODELİ
Uzun erkek saç modellerini düz haliyle kullanmak isterseniz durulanmaya gerek duyulmayan erkek saç bakım kremi ya da şekillendirici krem uygulayıp tarak yardımıyla kurutup düz görünüm elde edebilirsiniz. Orta boy erkek saç modeli en çok oval yüz hattına sahip kişilerde tercih edilmelidir. Bakımı uğraş verici gibi görünse de aslında kurutma makinası yardımı ile düzleştirip dışarı çıkmanız hiç de zor değil. İster toplayın ister kulak arkası yapın ister toplayın. Düz ve Uzun Erkek Saç Modelinde saçlar size amade.

DAĞINIK DALGALI ERKEK SAÇ MODELİ
Dağınık dalgalı erkek saç modeli, spor tarzını yansıtmak isteyen erkeklerin saç modeli olup, olduğunuzdan daha enerjik görünmek için en güzel model. Saçlarınız gür ve canlı ise bu Erkek Saç Modeli biçilmiş kaftan. Doğal formlu saçlarda daha kolay şekillenebilir, bu halinden sıkıldığınızda ise geriye doğru wax yardımı ile tarayıp farklı bir hava katabilirsiniz. Dağınık Dalgalı Erkek Saç Modeli için gereken dinamikler; gür ve doğal görünümlü saçlar.

ASİMETRİK ERKEK SAÇ MODELİ
Köşeli yüz hatları, dalgalı veya düz saçlara sahipseniz bu erkek saç modelini tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın yoğun olması da önemli bir ayrıntı. Spor-klasik giyim tarzı olan biriyseniz, yüz şekliniz de uygunsa çok karizmatik görünebilirsiniz. Asimetrik erkek saç modeli sayesinde köşeli olan yüz hatları daha yumuşak bir ifade vererek daha iyi yansımanızı sağlar. Tek bir tarza bağımlı olmak istemeyen bir erkek iseniz; Asimetrik Erkek Saç Modeli ile çok şey yapabilirsiniz. Sert mizaçlı erkekler için daha yumuşak görünümün yanı sıra daha da genç bir ifade kazandırır. Bu sakal modeli iddialı olduğu için çok tercih edilmeyebilir ama dikkat çekmek ve kendinize güveninizin tam olduğunu göstermek isterseniz buyurun kuaföre.

GERİYE DOĞRU ERKEK SAÇ MODELİ
Hem iş hayatında hem günlük hayatta tarzınıza uyum sağlayacak zamansız bir Erkek Saç Modelidir. Kirli sakalla da jilet kaydı sakalla da kullanıma uygun olup yine genç bir ifadeye kavuşmanıza yardımcı olur. Modasını her daim koruyan Erkek Saç Modellerindendir. Hiç kuşkusuz çoğu erkek kendini ön plana çıkartmak için bu saç modelini kullanmak ister. Yüzünüz ön planda olduğu kadar saçlarının gürlüğü ile de hava atmak isteyen erkeklerin favori saç modelidir. Çünkü Geriye Doğru Erkek Saç Modelinin olmazsa olmazı gür ve hacimli saçlara sahip olmanızdır.