Skip to Content

Blog

Zaman erkekler için de bakım zamanı, en az kadınlar kadar erkekler de bakım yaptırıyor. Maske ve manikür yaptırıyor, saç kesimlerini yüz şekillerine göre yaptırıyorlar. Kısacası erkekler de kadınlar kadar bakımlarına ve güzelliklerine dikkat ediyor.

360 TV Gezmek Olsun Programı Röportaj

360 TV’ nin sevilen programı Gezmek Olsun’ da Anatomik Saç Kesimi ve Erkek Bakımı ile alakalı bilgilendirmelerde bulunduk.

READ MORE

2018 Sakal Modelleri

2018 Sakal Modelleri

Yeni yıldaki moda akımlarından her zaman kadınlar nasibini alsa da erkekler de modayı yakından takip ediyor. Erkekler için de 2018 sakal modelleri ve saç modelleri dikkat çekiyor ve tarz yakalamak isteyenler için ideal olan sakal modelleri de erkeklerin yüz şekline göre değişmektedir.

Sakalı olan erkekler zaman zaman bu tarzın belirlenmesi için farklı tasarımlara imza atan ünlülerden destek alabiliyor. İnce dudaklı erkeklerin kurtarıcısı olan sakallar kalın dudaklı erkekler için de bir güç simgesi olabiliyor. Sakallı görmeye alışık olduğumuz birçok kişi, kısa süre içinde sakal modellerini değiştirerek sakalsız olmaya başlayabiliyor.

Her zaman salak ve bıyık kullanan erkekler için 2018 sakal modelleri ünlülerin tarzlarından esinlenerek hazırlandı ve siz de kendi yüz şeklinize göre bu modellerden birini tercih ederek farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

Kurt Adam Sakalı

Kurt adam sakalında kullanılan model favorilerden başlayarak tüm çene boyunca uzatılır. Bıyıklarla birleşen sakallar, çok uzun olmadan uçlarından kesilir ama yüzde genelde favori çizgisi olmadan kullanılır. Yuvarlak ve kare yüz şekilleri için uygun olan bu sakal modelini uzatarak da kullanabilirsiniz. Hugh Jackman genelde bu sakal tipini kullanıyor.

Drake Tarzı

Tüm yüz şekilleri için kullanılan bu sakal şeklinde sakallar 3 numara uzunluğunda ve favorilerden ince bir şekilde başlayarak çene bölgesini kapsıyor. Elmacık kemiklerinde sakal olmuyor ve çenede de kısa sakal tipi kullanılıyor.

Aaron Taylor Tarzı Sakal

Ülkemize de sık görülen bu sakal, yuvarlak ve kare yüz şekilleri için ideal. Bu şekilde kullanılan sakal da kurt adam sakalına benziyor ama daha uzun olan çene kısmı uzatılıyor. Bıyıklar da oldukça belirgin olarak tercih ediliyor.

Karizma Sakalı

Kısa bir bıyık ve sadece çenede bulunan sakal şeklini Robert Downey Jr da görebilirsiniz. İş adamları ve liderlerde bu sakal tipi oldukça popüler 2018 sakal modelleri arasında sakalı az olanlar için oldukça ideal bir model.

Halit Ergenç Tarzı

Oğlunun sakalsız görmediği Halit Ergenç tarzı sakal da bu sezonun modaları arasında. Özellikle oval ve kare yüz şekilleri için önerilen sakal, Vatanım Sensin’de görülebilir.

Johnny Depp Tarzı

Dar çeneli olanlar için 2018’in moda sakal modeli olan bu tarzda bir bıyık ve çenede keçi sakal şeklinde sakal kullanılıyor. Ayrıca cücük sakal adı verilen alt dudağın alt kısmındaki sakal da bu tarzı tamamlayan sakal modelleri arasında yer alıyor.

70’ler Tarzı

İnce dudakların favori sakal şekli olan James Franco’nun 70’ler bıyığı sade ve etkileyici tarzıyla yine moda olacak. Dudakların ortasından başlayan bıyıklar kenara doğru uzarken çenede de hafif sakal bırakılabilir.

Marjinal Tarz

Marjinal takılanlar için bıyıkla favorinin birleştiği sakal stili tercih edilebilir. Scott Disick tarzı sakal olan bu modelde özellikle değişik bir stil tercih edenler için ideal bir saç modeliyle birlikle bu sakal çeşidi kullanılabilir.

Di Caprio Tarzı

Yakışıklı aktör Leonardo DiCaprio tarzında sakal da oldukça dikkat çekici bir model olarak tercih edilebilir. Kare ve oval yüzler gibi kalp şeklindeki yüzlerde de tercih edilen bu sakal çeşidi ile sakallarınız ve bıyıklarınız derli toplu olarak tercih edilebilir.

Sakalsız Stil

Sakal tercih etmeyenler için kullanılan sinek kaydı tıraş seçeceği de oldukça popüler olacak. Sakalsız gezmem diyenler için uygun olmayan ama sakal sevmeyenler için rahat bir tercih olan bu stil, artık George Clooney tarzı sakal olarak biliniyor.

Erkek modasında saç kadar önemli olan sakal modelleri de kişinin yüz şekline göre tercih edilmektedir. Genelde çene ve dudak bölgesi sorunlu olan kişilerin tercih ettiği sakal kesimleri de yüz şeklini oval hale getirmek için kullanılır. 2018 sakal modelleri için tercih edilen birçok farklı sakal tıraşı sizin kendinizi nasıl iyi hissedeceğinize ve sakal kesiminize göre değişecek.

Birçok erkek sakal tıraşı konusunda hataya yer vermeyecek seçimler yaparak kuaförlerin yolunu tutsa da sakal bakım isteyen bir stildir ve düzenli olarak kesilmesi, taranması şarttır. Aksi halde hijyen sorunlarına neden olabilir. Mesleğinize göre sakal seçiminiz hijyeni etkilemeyecek şekilde olmalıdır.

Sakal Bakımı Nasıl Olmalı?

Sakallar da saçlar gibi temizlenmeye ihtiyaç duyan bölgelerdir. Arındırıcı şampuan kullanılarak sakalların temizlenmesi, taranması ve uzadıkça kesilmesi şarttır. Sakalların düzenli olarak kesilmesi gerekmeyen modellerin dahi belli aralıklarla kısaltılması sağlık açısından oldukça önemlidir.

Sigara kullananlar için sakalların sararması söz konusu olabilir. Bu yüzde sakal bakımında dikkat edilmesi gereken hususlardan olan sigara kullanımı, hijyen açısından negatif bir durumdur. Sakala sinen kötü koku ve sararmalar hoş olmayan görüntülere neden olabilir.

Ayrıca Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalı? makalemizi inceleyerek yine bu konu ile alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz.

READ MORE

Saçkıran Nedenleri Nelerdir?

Saçkıran Nedenleri Nelerdir ?

Alopesi Areata birçok kişiye yabancı gelse de saçkıran oldukça tanıdık gelecektir. Saç ve sakallarda görülen saçkıran nedenleri nelerdir tam olarak bilinmese de, tedavisi yüz güldüren sonuçlarla mümkündür.

Yer yer saç dökülmesi ve bu dökülen bölgelerde saç çıkmaması saçkıran sorununa neden olur. Farklı türleri olan saçkıranın genelde bozuk para büyüklüğünde görülen saç döküntüleri ile kendini gösterdiği bilinir. Saçkıran sorunun temeline bakıldığında bir bağışıklık sistemi hastalığı olduğu bilinir. Vücudun bağışıklığı zayıf olduğu için hastalıklara daha açık hale gelir ve bağışıklık sistemi vücuda karşı saldırıya geçer. Bu durum saçkırana neden olabilir.

Kadın ya da erkeklerde görülen saçkıran, çocukluk döneminde de görülebilir. Ottoimmun hastalıklardan biri olan saçkıran, kadın erkek ayrımı yapmadan herkeste görülebilir. Saç, sakal, kaş ve kirpikte görülebilen saçkıran, bulaşıcı bir hastalık değildir.

Saçkıranın nedenleri nelerdir sorusunun cevabına gelecek olursak; tam olarak bilinmemekle birlikte tıp dünyasında araştıran konulardan biri olarak bilinmektedir. Aşağıda bilinen nedenlerini inceleyebiliriz.

Genler

Saçkıranda genetik eğilimin etkili olduğu düşünülür. Ancak virüs, çevresel faktörler, stres gibi etkenlerin de saçkırana neden olduğu bilinir. Aile geçmişinde diyabet, artrit, tiroid gibi bağışıklık sistemi hastalığı olanlarda saçkıran görülme olasılığının yüksek olduğu bilinir. Saçkıran olan kişilerde  genelde saman nezlesi, astım, atopik egzamalar ve tiroid hastalıklarına rastlandığı bilinmektedir.

Bağışıklık Sistemi

Bağışıklık sistemi hastalıklarının insanın vücudunun diğer organlarını etkilememesi için güçlü bir sistemin olması şarttır. Bu yüzden gerekli olan korunma sağlanmadığı zaman akyuvarlar saç hücrelerine saldırır ve saç kökleri küçülür. Bunun sonrasında da kök hücreler saç köklerini tamamen yok etmemek için dökülen saçların yerine yenilerinin çıkması için harekete geçer. Bu yüzden saçkıran nedenleri nelerdir sorularının cevabını öğrenmek istediğinizde tüm bu sistemlerinin kontrolünün sağlanmasını isteyebilirsiniz.

Stres

Çoğunlukla stresin körüklediği düşünülen saçkıran probleminin üzüntü ve stres benzeri sorunlar yaşaması söz konusu olduğunda bu sorunun daha sık görüldüğü bilinir. Duygusal travmalar, zayıflayan bağışıklık sistemiyle birleştiğinde saçkıranın tetiklenmesi söz konusudur. Sınav döneminde zorlanan çocuklar ve sorunlu boşanma süreçlerinde saçkıranın sık görüldüğü bilinmektedir.

Saçkıran Nedeniyle Dökülen Saçların Yerine Yenisi Çıkar Mı?

Saçkıran nedeniyle dökülen saçların yerine yenisinin çıkıp çıkmayacağı oldukça fazla merak edilir. Bu soruya cevap arayan birçok kişi, saçkıranın nedenleri nelerdir ve neden kaynaklanır  bunun sebebini araştırmalıdır. Sonrasında cilt hekimine giderek uygun tedavi yöntemiyle saç kıranın tedavi edilmesi sağlanır. Saçkıran nedeniyle dökülen saçların yerine yenileri çıkar. Tamamı dökülmüş olsa bile yeni saçları ortaya çıkması mümkün olmaktadır. Ancak bilinçsiz yapılan uygulamalar her türlü riski barındırır. Bu sebeple hekim tarafından önerilen tedavi yöntemleri uygulanır.

Saçkıran Nasıl Geçer?

Saçkıran tedavisi kişiye göre belirlenecek seçeneklerle yapılır. Ancak hayatında bir kez saçkıran olan ya da birkaç kez bu durumu yaşayan birçok hasta vardır. Bu kişiler yaşam boyu çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayarak saçların dökülmesinin önüne geçerek yeniden çıkmasına yol açabilir. Bazı vakalarda saçlar yeniden çıkmayabilir.

Saçların dökülmesi ve yeniden çıkma süreci her hastada farklıdır. Bu yüzden saçkıranın tekrarlanıp tekrarlanmayacağı ve sonucun nasıl olacağı kişiden kişiye değişecektir. Saçkıranda yeniden çıkan saçlar ilk olarak beyaz renkte çıkar ve daha sonra kendi rengine döner. Ağrıya ya da başkalarına bulaşmaya neden olmayan saçkıran hayatın olağan akışını zorlayacak bir hastalık değildir.

Sadece psikolojik olarak sorun yaratır ve kişinin saç kaybı yaşaması özgüvenini olumsuz etkileyebilir. Sosyal ve duygusal açıdan kendini iyi hissetmeyen kişide, sorun ve sıkıntılar artarak tedavinin olumsuz etkilenmesi söz konusu olabilir.

Saçkıranda Bilimsel Tedavi Yöntemleri

Saçkıranda bilimsel tedavi yöntemleri hastanelerin cildiye bölümlerinde yapılmaktadır. Tedavide bilimsel olarak kullanılan birçok yöntem vardır. Genelde 3 farklı tedavi şekli bulunur. Bunlar kortizon tedavisi, SADBE ve DPCP tedavisidir.

Kortizonun merhem ve iğne olarak uygulanması söz konusu olabilir. SADBE ise Avrupa’da da çok sık kullanılır. Türkiye’de bu karışımı sadece eczacılar yapmaktadır. İlk uygulamada biraz can yaksa da sonuç %98 oranında başarıdır. DPCP ise kişide kısırlığa neden olabilen bir tedavi şeklidir ve çocuk sahibi olmak isteyenler için pek önerilmez. Bu yüzden genelde kortizonlu krem ve SADBE tercih edilmektedir.

Saçkıranla Nasıl Baş Edebiliriz?

Saçkıranın nedenleri nelerdir öğrendiğimize göre müsade etme yolları konusunda da fikir sahibi olabiliriz. Bu durumun en önemli çaresi, şapka ya da eşarp gibi yardımcı ürünlerle saç sorunlarını gizlemek olabilir.

Saçkıran yaşayan biri için psikolojik destek bir hayli önemlidir. Bunun için diğer kişilerle iletişim kurmak ve bu süreci olabildiğince huzurlu geçirmek hastalık üzerine de olumlu etkilere neden olacaktır. Değersizlik duygusuna kapılanların psikolojik destek almaları söz konusu olabilir.

İnternet üzerinden saçkıran sorunu yaşayan hastalara ulaşarak tedavi için neler yaptıklarını öğrenebilirsiniz. Unutmayın görünüşünüz kişiler üzerinde olumlu ya da olumsuz etki yapıyorsa zaten bu kişilerle görüşmeniz uygun değildir. Sizi sevenler her zaman olduğunuz gibi sevecektir.

READ MORE

Kuru Saçlar İçin Öneriler

Kırılan ve kabaran kuru saçlar için öneriler genelde saçın nemlendirilmesiyle mümkündür. Saç sağlığının her insan için farklı olduğu bilinmektedir. Herkesin saç tipi ve şekli farklıdır. Bu yüzden her insanın saç bakım rutini de farklıdır.

Kuru saçlar neme en çok ihtiyaç duyan saç tipleridir ve yeteri kadar nemlendirilmediğinde saç kaybı kaçınılmazdır. Saçların aşırı yıkanması, doğal nemini kaybedip kurumasına neden olabilir. Saçın kuruluğunu gideren birçok yöntem vardır. Parlak ve sağlıklı saçlara ulaşmak isteyen birçok kişi, saçların beslenmesi ve nemlenmesi için farklı yöntemler tercih eder.

Bu yöntemler arasında en bilindik olanı zeytinyağı bakımlarıdır. Saçların doğal bir nem kazanması için kullanılan zeytinyağı ile her zaman saç sağlığının en iyi şekilde korunması mümkün olacaktır. Kuru saçlar için öneriler konusunda evinizde bulacağınız birçok malzemeyle saçlarınızı canlı bir hale getirebilirsiniz.

Yoğurt

Sağlıklı probiyotikler içeren yoğurt, bal ve zeytinyağıyla karıştırılarak saçlara sürülür. Saç diplerine masaj yapılarak kullanılan yoğurt, yarım saat bekletilerek saçın iyice yıkanması ve durulanması sağlanır. Duruladığınız saçlarınızın sağlıklı olması için nemlendirici içeren şampuanlar kullanabilirsiniz.

Avokado

Avokado çok başarılı bir nemlendiricidir. Avokadonun da aynı yoğurt gibi kullanılması söz konusudur. Bazen içine zeytinyağı eklenerek kullanılan avokado genelde tek başına da nemlendirmeye yeterlidir. Saç diplerine iyice masaj yapılarak uygulana avokado, daha sonra saç tellerine de sürülerek saçlarda 15 dakika bekletilir.

Süt

Süt ve yumurta da saç bakımının önemli maddeleri arasındadır. Saçlara sürülen bu karışım, muz püresiyle karıştırılıp sürüldüğünde bir maske olarak kullanılabilir. Saçların tamamına yedirilen sütlü muz maskesi, balla ve zeytinyağıyla da zenginleştirilebilir. Kuru saçlar için öneriler konusunda tüm maskeleri bir arada kullanabilirsiniz. Bir hafta birini bir hafta diğerini tercih edebilirsiniz.

Mayonez

Mayonez hazır bir maske gibidir. Bu karışımın içine yarım muz ve avokado eklenerek blenderdan geçirilir. Saçlara uygulanır ve 20 dakika bekletildikten sonra iyice durulanarak yıkanır. Saçlardan iyice çıkması için arındırıcı şampuan kullanmak yerine durulama süresini uzatmanız çok daha etkili bir yöntemdir.

Hardal Yağı

Saç uzunluğunuza göre tercih edeceğiniz hardal yağını ısıtıp saçlarınıza sürerek saçlarınızın nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Kuru saçlar için öneriler arasında tercih edilen yağlarla her zaman saçların nemli kalmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Zeytinyağı

Halis zeytinyağı saç bakımında çok yararlıdır. Saçlara uygulanan zeytinyağı haftada bir iki kez düzenli olarak kullanıldığında saç bakımı için etkisini hemen gösterir. Saçarın parlak ve güzel görünmesini sağlayan zeytinyağını tüm saçınızda bir saat kadar beklettiğinizde daha sonra saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayarak sağlıklı olmalarını ve parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Kuru Saçlar ve Boya

Saç boyamak saçların kurumasına neden olduğu için ciddi bir sönüklük ve cansızlığa neden olabilir. Kuru saçlar boya yapıldıkça daha fazla kurur ve süpürge gibi görünür. Fön gibi uygulamalarla parlasa da normal hali yıpranmış olduğu için, koparak dökülmelere neden olabilir. Bu istenmeyen bir durumdur. Saç bakım serumları ve yağları kullanarak saçın her aşamasında doğru bir nemlenme sürecine girmesinin sağlanması gerekir.

Kuru Saçlara Evde Bakım Yapmak

Kuru şaçlar için saç bakım önerileri yağ bazlı ürünlerin tercih edilmesi söz konusu olduğundan bu ürünler kullanılarak yapılan maskelerdir. Bu maskelerin çoğu mutfakta bulunan zeytinyağları, yumurta sarısı, mayonez, badem yağı gibi ürünler kullanılır. Saçlara bakım yapmak ve hızlı çözümler bulmak istediğinizde zeytinyağı Biel tek başına yeterli bir çözüm olabilir. Saçların sağlıklı uzaması, parlak ve canlı görünmesi için ihtiyacı olan nemin sağlanması, bol su içmek ve sağlıklı beslenmek kadar saçlara dıştan bakmak açısından da önemlidir.

Saçların sık sık kimyasal maddelere maruz kalması, fön, maşa gibi malzemeler kullanılarak yıpranması oldukça sakıncalıdır. Zaten kuru olan saçlar, bu işlemlerle daha kuru hale gelir ve koparak dökülmeye başlar. Birçok kuru saç sahibi, saçlarını sık boyadığı ve fön gibi uygulamalara maruz bıraktığı için kopma ve yanma problemini yaşar. Günümüzde birçok ürüne ulaşmanın kolay olduğu internet, kuru saçlar için özel ürünler bulma imkanını da sunmaktadır. Bu yüzden saçların bakımının aksatılmaması durumunda kuru saçların da canlı görünmesi mümkün olacaktır.

Kuru Saçlar İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Saçında kuruluk olan ve yıpranmış saçlara yaşamak istemeyenler saçlarını kuru saçlar için kimyasal içermeyen şampuan ve saç bakım ürünleriyle korumalıdır. Marketlerde satılan şampuanlar çok fazla kimyasal içerdiği için saçların sağlıklı olması tam olarak mümkün olmaz. Bunun için Kerastase’ nin kuru saç serisi şampuanları kullanılabilir. Bu ürünlere Kadir Alkan Store adresinden ulaşabilirsiniz veya 05322976636  whatsapp hattı üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Saçlar için doğal ve bitkisel temizlik ürünleri kullanılmalı, haftada en az iki kere zeytinyağı ile bakımının rutin hale gelmesi sağlanmalıdır. Ayrıca saçların düzenli olarak taranması ve saç diplerine masaj yapılarak saç derisinin uyarılması da nemlendirici özelliğin aktive olmasını sağlayacaktır. Saçlara çok fazla boya yapılmaması ve fön, maşa gibi uygulamalardan mümkün olduğunca kaçınılması şarttır. Bu uygulamaları yaptığınızda sorunsuz bir saç bakımı sağlayarak saçlarınızın canlı ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Kadir Alkan Store adresinde bulabileceğiniz bu ürünlere aynı zamanda 05322976636  whatsapp hattını kullanarak ulaşabilirsiniz.

READ MORE

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Ergenlik döneminden itibaren erkeklerin başından dertlerden biri olan sakal, ilerleyen zamanlarda seyrekliği ile sıkıntı yaratabilir. Estetik açıdan birçok erkek sakal çıkarma yöntemleri deneyerek gür sakallara sahip olmak isteyebilir.

Her insanın sakal yapısı ve gürlüğü tıpkı saçlar gibi farklıdır. Bu farklılıkların giderilmesi için gerekli olan bitkisel destek ve tedavi yöntemleri, cilt sorunları olduğunda çok daha büyük bir öneme sahiptir. Cilt sorunları nedeniyle sakallarda eksiklik ve köselik gibi birçok problem estetik açıdan kaygılara yol açar. Kalıtsal nedenler ya da cilt hastalıkları gibi birçok sebebi olan sakal sorunları 17-20 yaş arasında belirlenir. 20 yaşından sonra sakallar son halini alır ve tedavi için bu yaş beklenir.

20 yaş sonrasında halen sakal çıkmıyorsa bir uzmana başvurmak uygun olacaktır. Bu dönemde sakalların ne şekilde çıkacağı belli olur ve sorunsuz bir şekilde sakal uzatmak mümkün olmuyorsa sakal ekimi gibi seçeneklerin değerlendirilmesi söz konusu olabilir. Ancak öncelikle sakalın neden çıkmadığı daha sonra da sakal çıkarma yöntemleri araştırılır.

Sakal Tipleri

Genel olarak erkeklerde görülen sakal tipleri, 3 çeşittir. Bu grubun karışımı olan ve bazı hastalıkları nedeniyle yüzünün belli bir bölgesinde sakal çıkmayanlar için durum biraz daha zordur. Çünkü estetik bir kaygı, hatta psikolojik rahatsızlıklar söz konusu olduğunda ciddi özgüven sorunları bu eksiklikler nedeniyle görülebilir. Bu 2 farklı sakal tipini incelemek gerekirse gür ve köse sakal tipleri olduğunu biliyoruz. Bu tiplere göre insanların genetik özellikleriyle ilgili sakal oluşumu bulunmaktadır.

Gür Sakal

Gür sakala sahip olan kişiler, genelde sakallarının hızlı uzadığından dert yanar. Hızlı uzayan ve gür olan sakallar sürekli tıraş olmayı gerektirir ve yanlış tıraş hatalara neden olabilir. Gür sakallarından rahatsızlık duyan birçok erkek vardır. Özellikle iş gereği tıraş olması zorunlu olan kişiler için bu sorun ciddi bir problemdir. Gür sakal yapısı genetik özelliklerle oluşur ve kişinin eğer gerekiyorsa lazer epilasyonla sakallarını seyreltmesi mülkün olabilir.

Köse Sakal

Erkekte sakal çıkmaması durumu köse sakal olarak adlandırılır. Bu durumda hormonların eksikliği söz konusu olabilir. İlgili tedavinin yapılması için bazı tetkikler yapılır ve tedavi sonucunda sakalın çıkması mümkün olabilir. Halen mümkün olmuyorsa sakal ekimi yöntemi tercih edilebilir. Sakal ekimi ile çözüm bulunabilen köse sakal durumu da genetik yapıyla ilgilidir.

Sakal Kıran

Sakal kıran genelde stresten kaynaklandığı düşünülen bir sorundur. Genelde saç kıranla aynı belirtiler söz konusudur ve birçok uygulamada sarımsak kullanılarak saçların ya da sakalların yeniden çıkması beklenir. Her koşulda öncelikle dermatologlara danışmak gerekmektedir. Aksi halde sakalların yeniden çıkması için bilinçsiz yapılan uygulamalar sonuç vermeyebilir.

Badem Yağıyla Sakal Çıkarma

Badem yağıyla sakal çıkarma yöntemi, sakalların gürleşesi için tercih edilir. Her gün düzenli olarak kullanılan badem yağının sakalların uzamasında yardımcı olduğu bilinir. Ancak birçok kişi bu uygulamayı düzenli olarak yapmaz ve sakalların çıkması söz konusu olmaz.

Sarımsakla Sakal Çıkarma

Tıpta etkisinin kanıtlanmamasına rağmen en çok uygulanan sarımsakla sakal çıkarma yöntemi genelde etkilidir. Sarımsak ikiye bölünerek yüze sürüldüğünde uygulamadan 1 ay sonra ilk tüylerin belirmesi söz konusu olur. Bilinen en etkili sakal çıkarma yöntemleri sarımsakla yapılan uygulamalardır.

Sakal İçin Ürünler

Sakal Çıkarma YöntemleriSakal çıkartma konusunda bir çok doğal yöntem olduğu gibi tamamen doğal maddelerden oluşan bakım onarım ürünleride mevcuttur. Kadir Alkan Store adresinde bulabileceğiniz sakal serumları ile henüz çıkmamış olan sakallarınız veya seyrek sakallarınızı arttırmak için kök hücre canlandırıcı sakal serumunu kullanabilirsiniz.

Belirli bir yaşa gelip hala sakalı çıkmayan veya sağlıklı bir şekilde sakallarını hızlı olarak uzatmak isteyenler için güzel bir çözüm sunan bu ürün %100 olarak doğal şekilde hazırlanmıştır.

instagram üzerinden Kadir Alkan Store veya 05322976636  whatsapp hattından ulaşarak ürünü temin edebilirsiniz.

 

 

 

Sakal Ektirmek

Sakalsızlık sorunu hormonal desteklerle çözülmezse kesin bir tedavi için sakal ekimi tercih edilir. Sakal ektirmek günümüzde oldukça basit bir uygulama haline gelmiştir. Ancak sakal ekiminde en iyi çözümün bulunması için donör olarak alınacak bölgenin iyi seçilmesi gerekir. Bu seçimin yapıldığında saç ekimindeki gibi bir süreç izlenir.

Sakalın gereksiz kısmındaki kökler alınıp, sakal. Olmayan bölgelere ekim yapılır Mesela elmacık kemiği üzerindeki kıllar alınır ve yoğun olması istenen bölgeye ekilir. Hiçbir iz kalmadan kullanılan sakal ekimi yöntemi sakal çıkarma yöntemleri arasında en etkili olandır. Eğer köselik durumu varsa, bu durumda enseden alınan saç kökleriyle ekim yapılarak oldukça belirgin sonuçlar ortaya çıkabilir. Sakal ekiminden sonra ortaya çıkan sakallar, 4-8 ay sonra kalıcı olarak çıkmaya başlar.

Sonuçtan memnun olan birçok kişi iki yıl içinde kılların kalitesini artması ile daha tatmin edici bir sonuçla karşılaşır. Sakal ve bıyık ekiminde 15 günden sonra makasla kısaltma başlayabilir.

Sakal Bakımı Nasıl Olmalı?

Sakal bakımının olması için öncelikle kişinin sakal tercihinin belirlenmesi gerekmektedir. Sakal yapısı özellikle sakal çeşitleri söz konusu olduğunda uygulanacak bakım şekli de değişecektir. Saç bakımında gerekli olan süreçlerin izlenmesi nasılsa sakal bakımı da aynı şekilde olmalıdır.

Sakalların yıkanması, taranması ve düzenli olarak kısaltılması oldukça önemlidir. Sağlıklı bir sakal yapısı için gerekli olan her türlü bitkisel destek sağlanabilir. Özellikle sakalların düzenli olarak taranması ve kesilmesi gibi her banyoda şampuanlanması da önemlidir. Günlük kir ve alerjenleri saçlar gibi sakallar da çeker. Sakalların rutin bakım için hazır hale gelmesi bakım açısından oldukça önemlidir.

READ MORE

(aHaber) ‘Teknokuaför’ görenleri şaşırtıyor!

Dede mesleği kuaförlüğü devam ettiren Kadir Alkan, geliştirdiği teknolojik çözümler ile dikkatleri çekiyor.

22 yıllık kuaför Kadir Alkan, mesleğini teknolojiyle birleştirerek günümüz koşullarına uyum sağladı. Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu olan Alkan, lisede de bilişim okuduğunu ifade ederek yol ayrımında olduğu zaman dede mesleği olan kuaförlüğü seçtiğini ve daha sonra kuaförlük ile bilişimi entegre ettiğini ifade etti.

MÜŞTERİLERE BÜYÜK KOLAYLIK

Alkan’ın geliştirdiği “Kadir Alkan Hair Artist” uygulamasını telefonuna yükleyen müşteriler kullanıcı adı ve şifrelerini yazarak aplikasyona giriş yapıyor. Ardından müşteriler randevu menüsü üzerinden haftanın hangi günü ve saatinde boşluk olduğuna bakarak kendilerine uygun saate randevu alıyor.

CMC Cat Mondiale Dünya 2’inciliğini elde eden Türk Milli Takımının da üyesi olan Kadir Alkan, uygulama sayesinde müşterilerinin sıra beklemeden, kendilerine uygun zamanlarda işlemlerini yaptırdığını ifade etti. Ayrıca yaptıkları üyelik sistemi ile müşterilerin nakit para ödemeden yükledikleri paralar ile oluşan kumbara sisteminden ödemesini rahatça gerçekleştirdikleri dile getirildi. Alkan, “İnsanlar nasıl kağıt paraya değer vermeye başladıysa şimdi bitcoin’e değer vermeye başladılar. Bitcoin’e verilen bu değer üzerinden yola çıkarak Türkiye’de ilk kez bitcoinle ödeme alacağımız uygulamayı geliştireceğiz.” dedi.

(aHaber) 'Teknokuaför' görenleri şaşırtıyor!

ANATOMİK SAÇ KESİMİ

Türkiye’de ilk kez Anatomik saç kesimini başlattığını ifade eden Alkan, “Kişinin kafa şekline en uygun traşa karar vererek anatomik kesim yapıyoruz. Anatomik kesimde en önemli aşama yapay zekadır. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle akıllı telefonlar yüz şeklini tanıma konusunda oldukça ilerlediler. Bu uygulamalar sayesinde mobil uygulama üzerinden kişiye en uygun anatomik saç kesimine karar vereceğiz” dedi.

DEDEMİN İDEALİNİ DÜNYA MEYDANLARINA TAŞIDIM

Dedesinin köy berberi olduğu için köy meydanlarında saç kestiğini dile getiren Alkan, Dünyanın önemli meydanlarında Türk bayrağını göğsümüzde taşıyarak saç kesimi yaptık. Özellikle o bölgede yaşayan Türk kardeşlerimizin yoğun ilgisi vardı diyerek dünya meydanlarında saç kesen böyle biri daha olmadığının altını çizdi.

(aHaber) 'Teknokuaför' görenleri şaşırtıyor!

Türkiye’de mesleki tecrübesini sağlıklı koşullarda üreteceği ürünleriyle hem ülkemizde hem de dünyada kullandırmayı hedefleyen Alkan bayilikler vereceğini sözlerine ekledi. 22 yıllık kuaför olan Kadir Alkan’ın Ankara’da erkek ve kadınlara hizmet veren kuaförü bulunurken ayrıca Londra, Amsterdam gibi dünyanın sembol şehirlerinde kuaförler açmak için görüşmeleri sürdürdüğü öğrenildi.

READ MORE

Yüz Şekline Göre Saç Modeli Seçimi

Her insanın kendi özgü karakteristik özellikleri vardır. Dış görünüm de bunu en iyi şekilde yansıtır. Özellikle yüz şekline göre yapılan karakter analizler, kişilik hakkında ipuçları vermek için çok sık kullanılır. Kişinin dış görünümü için önemli olan saçlar da yüz şekline göre saç modeli seçimi yapıldığında en iyi şekilde kişinin stilini yansıtır.

READ MORE

Saçta Neden Kepek Olur?

Her yaştan insanın sorunu olan ve özellikle koyu renk saçlarda görülen saçta neden kepek olur sorusunun ilk cevabı genelde saçın yeteri kadar durulanmamamış ve arınmamış olmasıdır. Ancak bazı kişilerde yağlı cilde sahip olmak ve saçın nem dengesini bozmak da kepek sebebidir.

Kepek, pul pul görülen beyaz renklidir ve saçın kirli gibi görünmesine neden olur. Bu durum bulaşıcı değildir ama insanların kendini köyü hissetmesine neden olabilir. Normalde saç diplerindeki ölü deri banyoyla akıp gider. Ancak kepek durumunda bu doğal döngü zarar görür ve ölü saç derisi gözle görünür bir şekilde dökülür.

Kepek için gerekli olan tedavi şampuanla başlar. Genelde doktorun önereceği ürünler, köpeğe karşı etkili olan ve bitkisel içerikleri bulunan kepek şampuanlarıdır ve kısa sürede etki gösterirler. Ancak kepeğe neden olan asıl sorun bilinmeden kalıcı olarak kepten kurtulmak mümkün olmayabilir.

Saçta kepek neden olur ve ne şekilde tedavi yöntemleri kullanılır merak edenler için aşağıdaki saç ve saç derisi sorunları görülebilir.

Ciltte Yağlanma ve Kabuklanma (Seboreik Dermatit)

Tam olarak sebebi bilinmeyen ama cildin yağlanmasını takiben bir tür mantarın kabuklanmalara neden olduğu bir sorundur. Bu tip kepeklenme sorunlarında burun, koltuk altı ve kulak arkasındaki bölgelerde de kabuklanmalar görülebilir. Kabuklanmayı takip eden pul pul dökülme de kepeğe neden olur. Rahatsız edici bir görünü olduğundan kepek şampuanı kullanılması gerekir. Genelde bebeklerde ve yaşlılarda görülen bu durum, beyaz ve sarı dökülmelerle görülebilir.

Saçı Çok Ya Da Az Yıkama

Saçı çok yıkamak da az yıkamak da kepeğe neden olabilir. Saçta neden kepek olur diye merak eden birçok kişi, saçın kirli olmasından dolayı bu sorunu yaşadığını düşünebilir. Ancak bunun pislikle ilgisi yoktur. Çok ya da az yıkamak kepeklenmeye neden olabilir. Piyasadaki birçok ürün kimyasal içerikli olduğundan saç derisi hassas olan kişiler bu duruma tepki veriyor olabilir. Mümkün olduğunca doğal şampuan kullanmak ve saçları bol suyla iyice durulamak çok önemlidir. Yeterince durulanmamış olan saç da kepeklenebilir. 

Malasezya Mantarı

Malasezya adı verilen bir mantar çeşidi de kontrolsüz bir şekilde büyümeye başladığında kepeklenmeye neden olabilir. Ciltteki yenilenme sürecini hızlandırarak yağlanmasına neden olan bu mantar türü, bağışıklık sistemindeki enfeksiyonlara karşı vücudu korur. Ancak cildin yağlanması mantarın artmasına neden olabileceğinden cilt doktoruna muayene olarak karar verilecek bir tedavi yöntemi uygulanır.

 

Cilt Kuruluğu

Ciltteki kuruluk, pullanmalara neden olabilir. Hali hazırda kuru bir cilde sahip olan biriyseniz başörtü ve şapka kullanımı, soğuk ve nemsiz odalar, kış mevsimi gibi birçok etken dolayısıyla saç derisinin kuruması söz konusudur. Saç derisi kuruduğu zaman da pul pul dökülen kepekler rahatsız edicidir. Hatta kuru ciltlerde kol ve bacaklarda da kepeklenme görülebilir. Yani yağlı ciltler de kuru ciltler de kepeklenme konusunda aynı sonuçla karşılaşabilirler.

Sedef Hastalığı

Sedef hastalığı birçok bölümü etkileyen hastalıklar arasındadır. Psoriasis, parlak ve kalın derinin pullanmasına neden olabilir. Bu durum kafa derisinin kepeklenmesine yol açar. Çok sık bir şekilde sebore dermatit ile karıştırılabilir. Bu durumda saçta neden kepek olur iyi bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Kepeğin Diğer Nedenleri

Yetersiz su tüketimi cildin kurumasına neden olabilir. Yani yeterince su tüketmezseniz cildinizin kuruması söz konusu olabilir. Kuru ciltte de az önce bahsettiğimiz kepeğin oluşması söz konusudur. Özellikle kış mevsiminde gerekli olan güneş enerjisini almamak da kepeklenmenin artmasına neden olabilir.

Kepeğin Oluşmaması İçin Doğal Çözümler

Kepeğe karşı alınması gereken önlemler arasında bulunan doğal çözümler kısa sürede kepek sorununun çözülmesi söz konusu olacaktır. Kepek için doğal çözümler arayanlara önerilerimizi sunarak, sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

  • Birkaç kaşığı elma sirkesi ve limonun şampuana katılması köpeğe karşı etkili özellikle sağlamasına yardımcı olur,
  • İşlenmiş gıdalardan uzak durmak ve bol su tüketmek oldukça işe yarar bir çözüm olacaktır,
  • Sirke kepek sorununun en iyi ilacıdır. Sirke ve limonu durulama suyunuza ekleyerek de saçlarınızı arındırabilirsiniz,
  • Saç diplerinize hindistan cevizi yağıyla masaj yapabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağı ve çay ağacı yağı da kullanabilirsiniz,
  • Saçlarınıza sofra tuzu dökerek peeling yapıp daha sonra da normal bir şekilde yıkanabilirsiniz,
  • 2 bardak suda kekik kaynatıp saçınıza sürün ve 15 dakika bekleyin.

Bu tür yöntemler doğal yöntemler olmakla birlikte en iyi çözümü bulmanız için dermatoloğunuza başvurarak tedavi için seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

READ MORE

(Haberler.com) Bu Kuaförde Ödemeler Bitcoinle Olacak

Bu kuaförde ödemeler bitcoinle olacak…Bilişimci kuaförün sıra bekletmeyen uygulaması

İSTANBUL – Dede mesleği kuaförlüğü devam ettiren, CMC Cat Mondiale Dünya 2’inciliğini elde eden Türk Milli Takımında olan Kadir Alkan, geliştirdiği telefon uygulamasıyla müşterilerine online hizmet sunuyor. Bilişim mezunu Alkan, yakında müşterilerinin ödemelerini geleceğin para birimi olarak öngörülen bitcoin ile alabileceğini de belirtti.
22 yıllık kuaför Kadir Alkan, mesleğini teknolojiyle birleştirerek günümüz koşullarına uyum sağladı.  Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu olan Alkan, geliştirdiği uygulamayla müşterilerine internet üzerinden işlerini kolaylaştırıcı bir uygulama sunmaya başladı. Alkan’ın geliştirdiği “Kadir Alkan Hair Artist” uygulamasını telefonuna yükleyen müşteriler kullanıcı adı ve şifrelerini yazarak aplikasyona giriş yapıyor. Ardından müşteriler randevu menüsü üzerinden haftanın hangi günü ve saatinde boşluk olduğuna bakarak kendilerine uygun saate randevu alıyor. Alınan randevuda kuaförde gerçekleştirilecek işlem seçilirken, müşteri işlemi yapacak personeli de görme imkanı yakalıyor. Randevu onaylandıktan sonra ise müşterinin telefonuna onay mesajı gönderiliyor. Uygulamanın bir diğer avantajı ise müşterilerin önceden uygulamaya yükledikleri paralarla oluşan kumbara ile kuaförde nakit para ödemekle uğraşmamaları oluyor. Ayrıca müşterilerin randevu saati yaklaştığında telefonlarına hatırlatıcı mesajlar gönderiliyor.
Bilişimci kuaförün uygulaması müşterilerden tam not aldı
CMC Cat Mondiale Dünya 2’inciliğini elde eden Türk Milli Takımının da üyesi olan Kadir Alkan, uygulama sayesinde müşterilerinin sıra beklemeden, kendilerine uygun zamanlarda işlemlerini yaptırdığını ifade etti. Usta kuaför, yıllardır kadın ve erkek müşterilere hizmet verdiğini ve dededen kalma mesleğini sürdürmekten onur duyduğunu ifade etti. Alkan, yakın zamanda müşterilerden ödemeleri geleceğin para birimi olarak ifade edilen bitcoin üzerinden alacaklarını dile getirdi.
“Türkiye’de ilk yaptığımız işlem, teknokuaförüz diyoruz”
İnsanların teknolojiden her alanda yararlandığını mesleğini de içine katarak geliştirdiği uygulamayla müşterilerine yardımcı olduğunu ifade eden Kadir Alkan, “Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve İşletme mezunuyum. Dededen kalma mesleğe devam etme kararı aldım. Kuaförlükte teknolojiyle bağın eksik olduğuna karar verdim. Bunun Ar-Ge’sini yaptım ve ortaya bu uygulama çıktı. Uygulama Türkiye’de ilk yaptığımız bir işlem, biz buna teknokuaförüz diyoruz. Çünkü artık teknolojiyle kuaförlüğü birbirine entegre yapmış bulunmaktayız. İnşallah bu uygulamayı diğer meslektaşlarımızın da kullanmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
“Yakında bitcoinle de saç kesmiş olacağız”
İnsanlara daha kolay hizmet vermek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Alkan, “Kuaförlerden böyle teknolojik hamleler beklemiyorlar ne yazık ki ama benim asıl mesleğimin bilişim olmasından dolayı özellikle bunun üzerine çok yoğunlaştım. İnsanlar çok güzel tepki verdi, artık müşterim gece 2’de bile randevu alabiliyor çünkü beni mesai saatleri dışında arayamaz. İster nakit hatta şu anda revaçta olan bitcoin. Yakında bitcoinle de saç kesmiş olacağız herhalde bu da Türkiye’de yine bir ilk olmuş olacak” diye konuştu.
“Randevu almak daha kolay”
Cep telefonu üzerinden randevu alabilmesinin kendisi için büyük bir kolaylık olduğunu ifade eden Özkan Nazilli, “Yaklaşık 1 senedir müşterisiyim, uygulamayı da keşfettim, güzel olmuş. Randevu almak daha kolay istediğimiz gün ve saati ayarlayabiliyoruz. Zorluk çekmiyorum, severek geliyorum gelmeye de devam edeceğim” dedi.
“Ben burada zamanımı biliyorum”
Uygulama sayesinde işlerine göre randevu alıp beklemeden işini hallettiğini dile getiren Aziz Altuntaş, “Ben burada zamanımı biliyorum işimi, programımı ayarlamışken buraya geliyorum. Randevumu alıyorum 14.30-15.00 arasında işlemimi yapıp buradan çıkabiliyorum. Normal kuaförlerden farkını sorarsanız gittiğiniz zaman sıra olabiliyor, bekleme olabiliyor gibi birçok problem çıkabiliyor” diye konuştu.
İstanbul’da Merter ve  Sultanahmet’te 1’er dükkanı olan Kadir Alkan’ın Ankara’da da bay ve bayanlara hizmet veren 1 kuaförü bulunuyor. 22 yıllık kuaför Kadir Alkan, Londra,  Amsterdam gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde kuaförler açmak için de görüşmelerini sürdürüyor. Türkiye,Kocaeli Üniversitesi,İstanbul

READ MORE